Pytania i Odpowiedzi

Pytania i Odpowiedzi

Wycena online – dlaczego warto?

Wycena online jest pomocna w wielu przypadkach i w dobie internetu pozwala szybko i sprawnie poznać wartość danego mieszkania. Posłużyć może zarówno kupującemu jak i sprzedającemu. Często z braku czasu lub możliwości nie jesteśmy w stanie załatwić formalności związanych z wyceną lokum. Wtedy bardzo pomocna jest wycena online, którą można wykonać z praktycznie każdego miejsca na ziemi. Często nie widząc wcześniej mieszkania, które ewentualnie chcemy zakupić. Specjalnie dla naszych klientów dostępny jest formularz zgłoszeniowy, który pozwala na taką formę wyceny.  

Czy wycena mieszkania z naszą firmą jest bezpłatna?

Sprzedaż czy kupno nieruchomości na własną rękę zawsze wiąże się z ryzykiem. Rynek nieruchomości ma swoje prawa i osoba mało doświadczona może postawić na niekoniecznie najlepsze rozwiązania przez co źle wyjdzie na danej transakcji. Fachowa wycena nieruchomości jest więc bardzo ważna. Należy zaufać profesjonalistom w swoim fachu już od początku starania o nowe lokum.

Kiedy warto wykonać wycenę mieszkania?

Bardzo często klienci uważają, że są w stanie sami poradzić sobie z wyceną swojego domu, mieszkania czy nieruchomości. Niestety, nie jest to takie proste. Nasza firma proponuje fachową pomoc w wycenie nieruchomości. Jesteśmy w stanie zapewnić szybką wycenę w formie online po uprzednim uzupełnieniu naszego formularza, oraz wycenę nieruchomości przez rzeczoznawcę. Ta druga opcja wymagana jest m.in. przy udzielaniu kredytu hipotecznego w banku. Wycena może się również przydać przy kwestii podziału majątku czy podczas rozwodu.

Kiedy konieczna jest wycena mieszkania przez rzeczoznawcę?

Nasza firma w oparciu o potrzeby klientów oferuje dwie formy wyceny nieruchomości. Pierwsza w formie online – po uprzednim wypełnieniu naszego formularza kontaktowego. Pomaga klientowi poznać realną cenę swojej nieruchomości. Druga to wycena zrealizowana przez rzeczoznawcę majątkowego. Mamy wtedy potwierdzenie wyceny poprzez dokument urzędowy, który będzie potrzebny przy udzielaniu kredytu hipotecznego, podczas dzielenia majątku czy podczas rozwodu.

Co jest potrzebne do stworzenia wyceny online?

Szanujemy naszych klientów i ich czas. Zdajemy sobie sprawę, że nieraz ciężko pogodzić codzienne obowiązki i umówić się na wycenę z rzeczoznawcą. Dlatego nasi specjaliści stworzyli innowacyjny formularz kontaktowy, który pozwala na wycenę online już w 24h! Do wyceny online potrzebne są najważniejsze informacje jak metraż, liczba pokoi, opis budynku, okolicy czy ogólny standard budynku. Zależy czy mieszkanie wymaga remontu, czy są jakieś usterki, które mogą wpłynąć na cenę.  Nasi specjaliści na podstawie tych danych i zdjęć dołączonych do formularza fachowo ocenią wartość mieszkania.

Wartość mieszkania – co ma na to wpływ?

Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie? Co się liczy przy ustaleniu wyceny danego lokum? Jak wiemy każdy kto szuka nowego miejsca dla siebie szuka wyjątkowego mieszkania za jak najlepszą cenę. Mieszkanie i jego wartość mają jednak swoje schematy, które są zależne od kilku czynników. Jest to m.in. pełny metraż – całego mieszkania, pokoi, ewentualnego ogrodu czy balkonu. Ważna jest również okolica danego miejsca, dostęp do szkół, komunikacji miejskiej, kościołów czy sklepów. Czy mieszkanie znajduje się w wieloletniej kamienicy czy na nowoczesnym osiedlu? Czy ma zapewnione miejsce parkingowe? To również są czynniki wpływające na wartość nieruchomości.

Pełna wycena nieruchomości – co zawiera taki dokument?

 Oficjalna wycena, która jest wykonana przez rzeczoznawcę funkcjonuje jako dokument urzędowy. Zawiera kluczowe informacje jak cel wyceny, przedmiot wyceny i jego przeznaczenie. Dokładnie opisuje daną nieruchomość pod kątem jej wartości. Konieczne jest również aby zawierała informacje skąd pochodziły informacje o nieruchomości, oraz zawartą podstawę formalną wykonania operatu szacunkowego.

Co jest potrzebne do wykonania wyceny naszego lokum?

Wycena wartości danej nieruchomości nie jest łatwa jeśli nie pracują przy niej profesjonaliści. Stworzenie wyceny lepiej pozostawić osobom, które się na tym znają i fachowo są w stanie zgłębić temat. Do jej utworzenia niezbędne są dokumenty takie jak odpis z księgi wieczystej, projekt mieszkania, w razie sprzedaży – akt notarialny i przedwstępna umowa kupna-sprzedaży lub pozwolenie na użytkowanie lokalu gdy mówimy o wynajęciu nieruchomości. W zależności czy mieszkanie jest z rąk dewelopera czy właściciela, wymagane dokumenty mogą się różnić. Rzeczoznawca dokładnie przypilnuje, aby znalazły się wszystkie potrzebne formalności.

Na czym opiera się przeprowadzenie wyceny?

Wycenę danego lokum niekoniecznie wykonuje się tylko przy okazji sprzedaży. Warto taki dokument posiadać by fizycznie znać jego wartość i móc porównać go z innymi nieruchomościami dostępnymi na rynku. Jest to również pomocne np. w kwestii potencjalnego remontu.

Mieszkanie z lokatorami podchodzi pod wycenę?

Często nasi klienci pytają czy można dokonać wyceny mieszkania z lokatorami lub gdy się jest właścicielem tylko części nieruchomości. Oczywiście, że tak. Nasi pracownicy radzą sobie z wieloma potencjalnie skomplikowanymi sytuacjami. Wystarczy, że zaznaczysz je w formularzu zgłoszeniowym lub bezpośrednio w rozmowie z naszym pracownikiem.

Jak długo ważna jest wycena mieszkania?

Częste pytanie zadawane przez naszych klientów. Wycena wiąże się z kosztami dlatego nic dziwnego, że klient chciałby ją mieć jak najdłużej. Spieszymy z odpowiedzią. Oficjalna wycena, która jest wykonana przez rzeczoznawcę obowiązuje przez równy rok od jej wykonania. Po upływie tego okresu można ją zaktualizować.

Czy można wyceniać tylko mieszkania?

Nasi klienci posiadają nie tylko mieszkania, które chcą wycenić. Często są to przejęte w spadkach domy, pomieszczenia gospodarcze. Mimo, że nasz formularz dostępny na stronie przystosowany jest do wyceny mieszkań, tak klient nasz pan – zawsze pomożemy. Wystarczy do nas zadzwonić, a my pomożemy i cenną radą zaradzimy. Nasi pośrednicy dopilnują by wycena przeprowadzona została w sposób fachowy i profesjonalny.